• Wybory samorządowe 2018 - zagłosuj 21 października

Kandydaci do Rady Miejskiej w Lęborku – okręg nr 3

Witold Namyślak

Okręg nr 3 / Pozycja: 1

Burmistrz Lęborka od 2010 r. (wcześniej pełnił tę funkcję w latach 2002-2007 oraz 1993 – 1998). W wyborach w 2014 r. uzyskał reelekcję – w II turze zdobył ponad 57 proc. głosów. Jest mgr ekonomii, ukończył studia na Wydziale Ekonomiki Produkcji Uniwersytetu Gdańskiego o specjalności finanse przedsiębiorstw. W latach 1998-2002 członek Zarządu Województwa Pomorskiego, 2007-2010 poseł na Sejm RP. Jest żonaty, ma dwóch dorosłych synów.

Adam Stenka

Okręg nr 3 / Pozycja: 2

Od urodzenia mieszka w Lęborku. Wykształcenie wyższe, ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Pracuje w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

Działacz społeczny: od 1995 roku szafarz, wspierający osoby chore i starsze; od 1996 r. członek Społecznego Komitetu Obchodów Święta Miasta Lęborka w ramach, którego reaktywowano jarmark św. Jakuba Apostoła; w 1997 r. współorganizuje akcję zbierania podpisów i ankiet w sprawie ustanowienia św. Jakuba Apostoła patronem miasta Lęborka; w 2001 roku, jako członek Komitetu Założycielskiego, doprowadził do rejestracji Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła; w 2004 r. Przewodniczący Społecznego Komitetu Renowacji Pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku przy parafii św. Jakuba Apostoła; do dzisiaj zaangażowany w działalność organizacji społecznych i zawodowych. Doświadczony samorządowiec.

Bogdan Libich

Okręg nr 3 / Pozycja: 3

Lęborczanin od urodzenia, doktor nauk humanistycznych, nauczyciel historii, wykładowca akademicki. Wieloletni dyrektor LO nr 1 w Lęborku. Jeden z założycieli Lęborskiego Bractwa Historycznego. Pasjonat i badacz historii Lęborka, współautor pierwszej pracy monograficznej Dzieje Lęborka.

Grzegorz Popin

Okręg nr 3 / Pozycja: 4

Z wykształcenia magister matematyki. Dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku, inicjator tworzenia nowych kierunków kształcenia zawodowego. Wykładowca akademicki, powiatowy koordynator projektu ZDOLNI Z POMORZA – „Pomorskie-dobry kurs na edukację”. Były społeczny kurator sądowy i członek Pomorskiej Rady Oświatowej przy Urzędzie Marszałkowskim, zwolennik współpracy i dialogu, bez względu na przekonania. Pasjonat fotografii tradycyjnej.

Iwona Szeliga-Zając

Okręg nr 3 / Pozycja: 5

Od 12 lat jest mieszkanką miasta Lęborka. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Rzeszowie. Uzupełniając swoje wykształcenie ukończyła studia podyplomowe na wydziale
Rachunkowość na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Całą swoją dotychczasową karierę zawodową przepracowała w sektorze finansowym, zarówno w sferze budżetowej jak i pozabudżetowej. Obecnie pracuje w księgowości w firmie Poltarex. W życiu prywatnym jest mężatką i matką 9 letniej córeczki.

Małgorzata Wróblewska

Okręg nr 3 / Pozycja: 6

Specjalista terapii uzależnień, mediator, kurator społeczny, Prezes Klubu Abstynenta „ODNOWA” w Lęborku. Pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lęborku. Mężatka, dwoje dorosłych dzieci. Od ponad 30 lat pracuje z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi oraz członkami rodzin. Ukończyła szereg specjalistycznych szkoleń z zakresu uzależnień, przemocy, profilaktyki, mediacji. Ciągle ciekawa życia. Otwarta na problemy ludzi i możliwości ich rozwiązania. Promuje zdrowy tryb życia i stara się tak żyć

Liliana Gałaman

Okręg nr 3 / Pozycja: 7

Nazywam się Liliana Gałaman, urodziłam się w Lęborku, tu mieszkam, tu założyłam rodzinę i pracuję. Mam wyższe wykształcenie pedagogiczne i artystyczne. Jestem dyrektorem Przedszkola Integracyjnego “Jesteśmy Razem w Lęborku, muzykoterapeutą dzieci i młodzieży niepełnosprawnych.

Prowadzę koncerty, festiwale, reżyseruje spektakle dla młodzieży. Działam społecznie na rzecz Sanktuarium Św.Jakuba Apostoła w Lęborku. Jestem pracowita, uczciwa i zawsze dotrzymuję słowa.

W Radzie Miasta moją wiedzę, doświadczenie i umiejętności chciałabym wykorzystać zajmując się edukacją, sprawami osób niepełnosprawnych, polityką społeczną i rodzinną oraz kulturą. Bardzo mi zależy na ożywieniu kulturalnym naszego miasta.

Okręg obejmuje ulice: 8 Maja, Aleja Niepodległości, Aleja Wolności (numery nieparzyste od nr 1 do nr 73), Armii Krajowej (od nr 1 do nr 19 i numery 21 i 23), Basztowa, Batalionów Chłopskich, Cegielniana, Chopina, Curie-Skłodowskiej, Dąbrowskiego, Derdowskiego, Długosza, Dygasińskiego, Franciszkańska, Gajowa, Gdańska, Generała Sikorskiego, Gierymskiego, Graniczna, Grodzieńska, Grottgera, Handlowa, Jagodowa, Janusza Korczaka, Jeżynowa, Józefa Wybickiego, Juliana Węgrzynowicza, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kasprzaka, Konopnickiej, Korzenna, Leśna, Lipowa, Lwowska, Malinowa, Marcinkowskiego, Miętowa, Miodowa, Młynarska, Moniuszki, o. Lucjusza Chodukiewicza, Ogrodowa, Orzeszkowej, Paderewskiego, Piękna, Plac Pokoju, Plac Spółdzielczy, Plac Świętego Jakuba, Plac Żwirki i Wigury, Polna, Poziomkowa, Przemysłowa, Przymurna, Przyzamcze, Pułaskiego, Reja, Różyckiego, Sienkiewicza, Sieroszewskiego, Skargi, Skoczylasa, Solna, Spokojna, Stanisława Mikołajczyka, Staromiejska, Staszica, Stwosza, Styki, Syrokomli, Targowa, Waryńskiego, Wiejska, Wileńska, Wincentego Witosa, Wrzosowa, Wyczółkowskiego, Wyspiańskiego, Zwycięstwa