• Wybory samorządowe 2018 - zagłosuj 21 października

Kandydaci do Rady Miejskiej w Lęborku – okręg nr 4

Jarosław Litwin

Okręg nr 4 / Pozycja: 1

30 lat, wykształcenie wyższe. Na co dzień prowadzi własną firmę. Od dwóch kadencji reprezentuje mieszkańców jako Radny Miasta, a w obecnej pełni funkcję Wiceprzewodniczącego. Zwycięzca plebiscytu “Radny na Medal 2018” Dziennika Bałtyckiego.

Tematem szczególnie dla niego ważnym jest budowa i remont dróg w naszym mieście oraz ich oznakowanie. W maju 2017 roku był inicjatorem wspólnego protestu czterech gmin przeciwko wstrzymaniu budowy drogi S6. Na prośby mieszkańców, wystosował wiele wniosków do Burmistrza, które przyniosły pozytywny skutek – www.jaroslawlitwin.pl

Krzysztof Filip

Okręg nr 4 / Pozycja: 2

Magister inżynier geodezji. Posiada uprawnienia i licencje państwowe, takie jak geodeta, rzeczoznawca majątkowy, zarządca nieruchomości. Obecnie jest Prezesem Zarządu Lęborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Za jego kadencji wybudowano 10 budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Jako radny chciałby zabiegać o rozwój gospodarczy Lęborka, inwestycje drogowe, rozwój sieci ścieżek rowerowych oraz tematy związane z rekreacją i wypoczynkiem.

Weronika Cybula

Okręg nr 4 / Pozycja: 3

31 lat, mama 10-latki. Ukończyła Technikum Hotelarskie w Dęblinie. Wspiera fundacje oraz stowarzyszenia, na co dzień zajmuje się domem. Bierze udział w życiu szkoły.  Dużą wagę chce przywiązywać do pomocy rodzicom dzieci niepełnosprawnych.

Rafał Kaczorowski

Okręg nr 4 / Pozycja: 4

Od urodzenia mieszka w Lęborku. Magister teologii, absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest nauczycielem w Szkole Podstawowej w Bożympolu Wielkim, a wcześniej w Zespole Szkół nr 3 w Lęborku. Przyjaciel dzieci i organizator wielu akcji charytatywnych. Podczas swojej pracy w samorządzie szczególnie chciałby skupić się na oświacie oraz sprawach społecznych.

Renata Chromczuk

Okręg nr 4 / Pozycja: 5

Wykształcenie wyższe, lat 46, rodowita lęborczanka. Z wykształcenia biolog, chemik. Ponadto ukończyła „Zarządzanie Oświatą” oraz „Oligofrenopedagogikę”. Pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 7 w Lęborku oraz Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Lęborku. Wieloletni nauczyciel w Zespole Szkół Katolickich w Lęborku.

Nauczyciel z pasją i zmysłem organizatorskim. Organizator Powiatowego Konkursu z Chemicznego „Chemikalia” oraz Powiatowego Konkursu Biologicznego „Był sobie człowiek”, które cieszą się zainteresowaniem już od kilkunastu lat. Zaangażowana w rozwój dzieci i młodzieży m.in. poprzez   prowadzenie zajęć z projektów unijnych dla uczniów zdolnych m.in. „Zdolni z Pomorza” czy „Tandem do świetlanej przyszłości”. Wyróżniona trzykrotnie nagrodą Burmistrza Miasta Lęborka  za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze.

W wolnych chwilach aktywnie uczestniczy w różnych formach aktywności sportowej- jej pasją jest Nordick Walking oraz jazda na rowerze, a od roku również morsowanie. Aktywnie promuje Lębork włączając się w różne przedsięwzięcia na terenie miasta i powiatu m.in. uczestnik „Cyklo Lębork”, Zawody Nordick Walking o puchar gminy Nowa Wieś Lęborska, Rowerowe rozpoczęcie wakacji z „Unia Reacing Team” .

Bożena Okrój

Okręg nr 4 / Pozycja: 6

Z zawodu technik-ekonomista. Przez 20 lat pracowała jako główna księgowa w jednej z większych firm, zarządzającej nieruchomościami i obsługującej wspólnoty mieszkaniowe. Od roku jest na emeryturze, swój wolny czas i doświadczenie chce przeznaczyć na pomaganie ludziom jako radna miejska.

Małgorzata Polejowska

Okręg nr 4 / Pozycja: 7

Młoda, ambitna kobieta, która jest szczęśliwą matką dwojga dzieci. Jest Zasłużonym, Honorowym Dawcą Krwi. W Radzie Miasta chciałaby zająć się dbałością oraz czystością terenów zielonych, jak i stworzeniem kolejnych takich miejsc. Szczególną uwagę chce zwrócić na bariery architektoniczne w naszym mieście.

Okręg obejmuje ulice: Abrahama, Aleksandra Majkowskiego, B. Czecha, Bohaterów Monte Cassino, Bolesława Krzywoustego, Ceynowy, Drętowo, Dworcowa, Generała Bema, Grudziądzka, Grunwaldzka, Henryka Łasaka, Jana Pawła II, Kartuska, Kaszubska, Kolonia, Konopackiej, Kościuszki, Kusocińskiego, Małoszycka, Marusarzówny, Mieszka I, Mściwoja II, Nałkowskiej, Obrońców Wybrzeża, Olimpijczyków, Osiedle Leśne, Piecewo, Polskich Marynarzy, Roszarnicza, rtm. Witolda Pileckiego, Słupska, Sportowa, Staffa, Stamma, Tczewska, Teligi, Toruńska, Tuwima, Warszawska, Rogali, Władysława IV, Zwarowska, Żeromskiego